turkey

15.04 – 04.11

Türgi piirneb kolme merega – riigi põhjaosa piirab Must meri, lääneosa -Egeuse meri ja lõunaosa – Vahemeri. Euroopa osal on piir Kreeka ning Bulgaariaga, Aasia osa ääristavad Gruusia, Armeenia, Azerbaidzaan, Iraan, Iraak ja Süüria. Türgi on mägine maa – enam kui 75% riigi territoriumist asub merepinnast kõrgemal kui 500m.Mägede keskmine kõrgus on 1 km. Kõige mägisem piirkond on Türgi idaosas, kus asub kuulus Ararati nägi, mille juures peatus peale veeuputust Noa laev. Türgi idaosas saavad alguse jõed Tigris ja Eufrat.

Antalyast 135 km kaugusel asuv Alanya on tore avastus. Mõnusalt paraja suurusega linn. Väiksem kui Marmaris, suurem kui Kemer. Inimlike mõõtmetega ja samas piisavalt võimalusi ja meelelahutust pakkuv. Paljude arvates Türgi Riviera mitmekesiseim kuurort. Alanya maamärgiks on romantiline mägine poolsaar, mis lõikab linna ja selle rannad kaheks. Mäge troonivad 13. saj.l rajatud seldžukkide kindluse imposantsed müürid, ülesroniva käänulise tee ääres on käsitööletid, kohvikud ja baarid. Mäelt avaneb hingepaitav vaade purjedega pikitud merele ja linnale; linnast mitte vähem uskumatu vaade mäele, kindlustornidele, õhtutuledele.

Antalya kesklinnast 20 km kaugusel asuv Lara on kiiresti arenev ja kasvav kuurort. Seda linna kutsutakse ka Türgi uueks Antalyaks. Lara suured ja ainulaadse ehitusstiiliga hotellikompleksid meelitavad külastajaid ligi avarate liivarandade, paljude erinevate teenuste ja väga heade meelelahutusprogrammidega nii suurtele kui ka väikestele puhkajatele. Kuurortlinna eeliseks on, et populaarsed külastuskohad asuvad sellele väga lähedal – Lara naabruses asuvad antiikmälestised, veepargid ja kaubanduskeskused. Lara liivarannast ida poole jalutades jõuate Dudeni jõe suurejoonelise joani. Kuurortlinna ümbritsevad lummavalt kaunid mäemassiivid.

Suurepärased rannad, kristallselge smaragdroheline meri ja kõrge teeninduskultuur teevad Belekist unustamatu puhkusekoha, kus korduvklientide määr on erakordselt suur.  Belek on ideaalne paik spordi ja aktiivse puhkuse armastajatele – siin on võrkpalli-, jalgpalli- ja tenniseväljakud, väga head basseinid ning regiooni suurim golfiväljak.Belek on ranniku prestiižseim ja kalleim kuurort – siia on ehitatud peamiselt 5* luksushotelle, mille puhul hinnas on nii palju teenused, sööki ja jooki, et hotelli territooriumilt lahkumine nõuab suurt tahtejõudu. Belek sobib suurepäraselt puhkamiseks ka neile, kes soovivad külastada ajaloolisi paiku – kuurordi lähedal asuvad iidsed linnad Perge, Aspendos ja Side.

Kemer on väike, hubane, imekena kuurortlinnake. Laiemas mõttes hõlmab Kemeri kuurorttsoon lisaks Kemeri linnale veel kokku 5 küla – Beldibi, Göynük, Kiriş, Çamyuva ning Tekirova. Valdav osa hotelle pakub „vägagi kõik hinnas teenust“. Hea selle juures on, et suurepärase puhkuse võib veeta hotellist lahkumata, ka kulutused püsivad kontrolli all. Ja halb, et kõik muu kipub jääma nägemata-kogemata. Meri Kemeri randadel on türkiissinine ja kristalselt puhas, põhi on näha kuni 6 m sügavuseni! Paljud rannad on saanud sinilipu, lahesoppides ujumisel avaneb seedritega kaetud mägedele unustamatu vaade. Enamik randu on kas kivised või kiviklibu on segatud liivaga.

Antalyast 75 km kaugusel asuv pisikesele poolsaarele pressitud Side on meeliülendav kombinatsioon minevikust ja tänapäevast. Nimi Side tähendab granaatõuna – see on viljakuse ja heaolu sümbol. Tillukesel, vaid 800 m pikkusel ja 400 m laiusel maaninal eksisteerivad kõrvuti ja läbisegi antiik-Rooma varemed ja tänapäevane vilgas puhkusekuurort. Loodus, tänapäev ja iidne ajalugu on siin harvanähtavas harmoonias. Poolsaarest kahele poole jäävad kuldse liiva ja türkiissinise mereveega rannad, kuhu alates turismibuumi algusest on rajatud ja rajatakse üha uusi hotelle. 

 30.09 – 07.10 (7 ööd) Hind al./in.
Nurol Club Salima  4*-  all 559 € Päring
 Riviera Hotel &SPA  4*  all  560 €   Päring
Club Asteria Belek 4*  uall 830 € Päring
IC Hotels Green Palace 5* uall 970 € Päring
Rixos Premium Belek 5* uall 1126 € Päring


****
Tegemist on näidishindadega, hind sõltub reisi kuupäevast ja vabade kohtade olemasolust.

Reisipäring