tailand21

Tai on kindlasti üks populaarsemaid talvepuhkuse veetmise kohti. Kuurortide valik on lai ja endale sobiva leiab igaüks.
Tai pakub midagi nii kultuurihuvilisele, sportlikule reisijale, lastega perele kui ka lihtsalt rannapuhkuse nautijale. Ees ootab põhjamaalase jaoks eksootiline Aasia kultuur, iidne templiarhitektuur, budism, suursugused kuninglikud paleed, rahvusvahelised kuurordid, mitmekesised ajaveetmisvõimalused.
Ilm ja merevesi on pidevalt soojad, loodus eksootiline ja lopsakas.
Hinnad on taskukohased ja ostuvõimalused mitmekesised – turgudest moodsate ostukeskusteni. Tai parimad ostuvõimalused leiab pealinnast Bangkokist, kus ühest kaubanduskeskusest teise saab minna taevaraudtee Skytrainiga tänavale minemata.
Kohalik köök on väga rikkalik ja pakub tohutul hulgal eksootilisi maitseelamusi vägagi soodsa hinnaga.

Bangkok  on Tai pealinn, mis asub Menami jõe suudmes 33 km kaugusel Siiami lahest. Linna ilmestavad rohked kanalid ja jõeharud, kus on hulgaliselt paatelamuid. Rohketest ehitusmälestistest on eriti suurejoonelised nn. kuninglikud kloostrid (Wat Pho, Wat Arun, Suthat, Wat Bovoranives) ning kuningaloss. Selles turistisõbralikus linnas on vaadata palju ning lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele on Bangkok kogu maailmas tuntud veel oma heade toitude ja kireva ööelu poolest.Bangkok on suhteliselt noor linn. Kuni 18. sajandini asus samal kohal väike asula nimega Bang Makok. Aastal 1782 rajas kuningas Rama I sinna riigi uue pealinna, sest endine pealinn Ayutthaya oli sõdades Birmaga purustatud.Linn rajati Chao Phraya jõe madalatele kallastele koos ulatusliku kanalite võrgustikuga, mistõttu Bangkokki on nimetatud ka Idamaade Veneetsiaks.

Phuketi saar on Tai lõuna provints ning kuningriigi suurim saar, mis asub Andamani meres. Phuketi saarele saabunuid hämmastab esmalt niiskus, mille tase on mandri Taiga võrreldes palju kõrgem. Turiste köidab suurepärane maastik, kaunid loojangud, soe sinine meri, peen valge liiv, palmid, tailaste külalislahkus. See on suurepärane koht veespordi harrastajatele: allveeujumine, purjetamine, jalutuskäigud merel jahi, laeva, purjeka ja kanuuga. Soovijad võivad mängida golfi, lennata deltaplaaniga, lõõgastuda Spa-keskuses või nautida massazi otse rannas.Liivarannad laiuvad saare lääne osas. Turistide lemmik koht saarel on pikk ja lai Patongi rand. Siin asuvad sajad restoranid, baarid, diskoteegid, on rohkelt hilistundideni avatud odavaid kauplusi. Kõige enam meelelahutusi võimaldatakse Bangla allee piirkonnas.

Pattaya linn asub Tai lahe idarannikul umbes 170 km Bangkokist. Kunagi asus Pattaya kohal väike kaluriküla. Pattayas on kaks põhiranda – Pattaya Beach ja Jomtien. Pattaya rannad asuvad kesklinnaga parallelselt. Läheduses on kauplused, hotellid, baarid. Te ei leia Pattaya rannas idüllilist puhkust palmide all. See rand asub peatee Pattaya Klang kõrval, sadamast lõuna poole ning see on aktiivse ööelu tsoon.Walking Street on Pattaya kõige kuulsam tänav. Öösiti siin autod ei sõida, sest tänavatele astuvad seiklusi otsivad turistid, neid köidavad õllebaarid, diskoteegid, go-go ning muu meelelahutus. Põhja Pattaya ja Jomtieni rannad asuvad teest kaugel, need on palju rahulikumad, sobivad perepuhkajatele.

NB!


Eesti kodaniku pass

  • Eesti kodanikud saavad turismi eesmärgil viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva eeldusel, et riiki saabutakse lennukiga.


Vene kodaniku pass, elamisluba Eestis

  • Viisavaba turismireisi korral kuni 30 päeva.


Eesti hall pass, elamisluba Eestis

  • Viisa vajalik.

Reisipäring