карловы вары

Tšehhi

Tšehhi on väga mitmekülgne turismimaa, mis vaatamata oma suhtelisele väiksusele kuulub Euroopa populaarsemate turismisihtkohtade hulka. Tšehhi pealinn Praha on viimastel aastatel turistide arvu pooles olnud Euroopa linnadest esimese seitsme seas ja seda paljuski oma kauni ajaloolise arhitektuuri ning kireva ööelu tõttu. Tšehhis on mitmeid mainekaid spa-linnu (Karlovy Vary, Mariánské Lázně jne), losse ja kindluseid ning muidugi mägede kirjeldamatu ilu koos korralike mäesuusakeskustega. Tšehhis on ka mitmeid rahvusvahelist tähelepanu võitnud muuseume ning Prahas asub Kesk-Euroopa suuremate hulka kuuluv veepark. Rahvusvahelise tuntuse on võitnud Tšehhi mitmed õllefestivalid (neist suurim toimub igal aastal mai kuus Prahas) ning Tšehhi idaosa ehk Morava (tuntud eesti keeles ka kui Moraavia) on Euroopas laialt tuntud viinamarjaistanduste ja veinitootmise piirkond.

Karlovy Vary

5048db0522c8ce654cbc73f2569e0c9c

Karlovy Vary linn on kuulus oma ravivate mineraalvee ja kuumaveeallikate ning samuti oma kauni arhitektuuri poolest. Tegemist Tšehhi tuntuima ja ühtlasi suurima kuurortlinnaga.Karlovy Vary on Tšehhi suurim kuurortlinn, mille kunagi asutas kuningas Karl IV tänaseks üle maailma tuntud allikate lähedale. Kuurort asub Tšehhi lääneosas 120 km kaugusel Prahast, Tepla jõe orus.Karlovy Vary kuurortravi põhialuseks on seal leiduvad mineraalveeallikad.

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Kuulus kuurort Františkovy Lázně asub Lääne-Tšehhis, 20 km kaugusel Saksamaa piirist, 180 km kaugusel Prahast ja 30-minutilise sõidu kaugusel Karlovy Vary lennujaamast.Kuigi aja jooksul on jõudsalt arendatud kuurordi infrastruktuuri ja siia on rajatud mitmeid kaasaegseid meditsiinikeskuseid, on siiski õnnestunud säilitada kuurordi XX sajandi alguse ainulaadne õhkkond.Kuurort võib tunda uhkust ka oma rikkaliku kultuuripärandi poolest: erinevatel aegadel on siin puhanud ja end ravinud ka näiteks Beethoven, Goethe ja Schiller.Kuurordit iseloomustavad pehmed eelmäestike piirkondadele omased kliimatingimused ja erakordselt puhas õhk.

Jáchymov

Jáchymov

Kuurort Jáchymov on esimene ja ainus omataoline radoonikuurort maailmas. Väike hubane linnake asub Maagimäestiku lõunapoolsel nõlval, 20 km kaugusel Karlovy Vary linnast ja 150 km kaugusel Prahast ning 650 m kõrgusel merepinnast. Põhiliseks ravivahendiks on radoon, mida saadakse võimsatest radioaktiivsetest termaalallikatest, mille temperatuur on 34-26 °C ning mida saadakse 500-550 meetri sügavuselt.

Poděbrady

Poděbrady

Maaliline ja ajalooline Poděbrady asub Prahast 45 km idas, Elba jõe ääres. Linn on ümbritsetud kaunist loodusest, linnas endas leidub nii romantilisi parke, gooti stiilis keskaja losse ja lummavaid kirikuid.Linna 13 mineraalveeallika vee (sügavuselt 80-100 m) raviefekt määras ka kuurordi spetsialiseerumise, milleks on südame-veresoonkonna haiguste ravimine. Ravivad mineraalveed, pehme kliima, head kliimatingimused, vähe tööstust, tasane maastik, suhteliselt väike kõrgus merepinnast (185 m) ning siin välja töötatud ravimeetodid mõjuvad üllatavalt positiivselt südame-veresoonkonna haigustega lastele ja täiskasvanutele.

Marianske Lazne

Marianske Lazne

Marianske Lazne on suuruselt teine Tšehhi kuurort, mis sai linnaõigused 1866. aastal. Kuurort asub 45 km kaugusel Karlovy Vary linnast ning on üks Tšehhi uuemaid kuurordeid. Marianske Lazne paikneb 630 meetri kõrgusel merepinnast, kaunis mägedega ümbritsetud orus. Linnas on kokku umbes 40 raviallikat, mille vett iseloomustab kõrge süsinikdioksiidi sisaldus ja madal temperatuur.Mugavus, kuurordi rahustav õhkkond ja individuaalne lähenemine on iseloomustanud seda kuurordit kogu selle ajaloo vältel ja kõik selle leiab siit eest ka tänane külaline.

Läti

Läti

Reisijatele Läti on teadmiste pagasiks. See on roheline maa suurte metsade ja puutumatu loodusega. See on maa liivaste mererandadega, mis asuvad kiviviske kaugusel iidse ajaloo ja kultuuritraditsioonidega linnadest, mis on rikka arhitektuuri ja põnevate vaatamisväärsustega.Lätis on kõik võimalused saada kõrgetasemelist meditsiiniabi, siiski oskab lätlane tagada igapäevase heaolu ja tugevdada tervist kogu maailmas tõestatud väärtustega – spaa- ja muude ravikuuridega –, samuti rahvameditsiinis juurdunud teadmiste ja oskustega.

Leedu

Druskininkai

druskininkai spa

Leedu suurim ja vanim aastaringne kuurort Druskininkai asub riigi lõunaosas, 120 km kaugusel Vilniusest ja Kaunasest. Druskininkai linn on kasvanud läbi sajandite rahvusvaheliseks kuurordiks tänu rikkalikele mineraalvee allikatele. Viimastel aastatel on Druskininkai läbinud olulise uuenduskuuri, nüüdseks on siin lisaks mineraalveepargile ja klassikalistele sanatooriumitele nii mugavaid SPA-hotelle, uus kaasaegne veepark, tervise- ja vabaaja keskused kui ka mitmed ööklubid.Linna ümbritsevad männimetsad, maaliline Nemunase org ja linna keskel asuv Druskonise järv loovad maalilise õhkkonna täiuslikuks puhkuseks. Druskininkaisse tasub minna nii tervist parandama, romantilist lühipuhkust veetma kui ka kogu perega looduses seiklema ja uut veeparki järele proovima!

druskininkai.sanatorija.lt

Eesti

Haapsalu

AQVA

Aqua Hotel & SPA – see ladinakeelne kirjapilt oli tuntud juba aegade hämaruses vanas Roomas, kus osati hinnata vee võlujõudu ja tema tervendavaid omadusi.
Tänapäeval oleme põiminud need iidsed tarkused kõigi modernse ja kvaliteetse spaa võimalustega Aqva spaas. Eksklusiivne Eesti oma spaa asub Rakvere kesklinnas ajaloolise linnuse jalamil.

www.aqvahotels.ee

Fra Mare Thalasso SPA

8587358

Fra Mare Thalasso SPA asub armsas kuurortlinnas Haapsalus, 100 km kaugusel Tallinnast. Sinkjas meremuda, soojadtuuled, mererohtu kasvanud lahesopid ning merre suubuvad tänavad on siia terviseparandajaid meelitanud juba 19. sajandi algusest.Meie elustiili kuulub ainulaadse Haapsalu meremuda, merevee, mereõhu ning merevetikate kasutamine lõõgastuseks ja hoolitsusteks.Fra Mare Thalasso SPA on ka taastusraviasutus, kus pakume mitmekesist Medi Spa hoolitsuste valikut.

www.framare.ee

Spaahotell Laine

laine-soolakamber-3

Spaahotell Laine asub Lääne-Eesti ilusaimas ja rahulikuimas linnas, maalilise Väikese Viigi kaldal.Siin ootab Sind lõõgastav puhkus sõbralike teenindajate, tervendavate raviprotseduuride, mugavate ja hubaste numbritubade ning vee- ja saunakeskusega.

www.laine.ee

Narva-Jõesuu

meresuu_veekeskus

Meresuu SPA & Hotel looduskaunis kohas, Eesti ühes vanimas kuurortlinnas Narva-Jõesuus. Kõigest 200 km kaugusel Tallinnast, 13 km Narvast ja 155 km St. Peterburgist.Wellness keskusesse sisenedes sulged koos uksega enda järel ka ajavoolu. See on maailm, kus keskendud vaid iseendale. Kogenud ja hoolitsevate käte, loodusest pärit aroomide ning vaikusest läbikumavate meeldivate helide abil juhatame Su rahuliku lõõgastuse ja heaoluni. Siin ei peatu üksnes aeg, vaid ununevad ka argimõtted. Tunned, justkui oleksid igaveses kuldses Narva-Jõesuu suves, jalge all krudisemas päiksekuum liiv.

www.meresuu.ee

Narva-Jõesuu SPA & Sanatoorium

Narva-Jõesuu SPA & Sanatoorium

Narva-Jõesuu SPA & Sanatoorium asub imekaunis kohas, kus looduse jõul on tervendav ning lõõgastav efekt. Narva-Jõesuu SPA hotelli peahoone on projekteeritud 30-ndate aastate funktsionalistlikus stiilis ning see on koht, mis paistab silma oma eripäraga! Hotelli hoone on nagu valge purjekas merelainete keskel – seda ümbritseb männimets ning hotell asub ainulaadse 12 km pikkuse liivaranna vahetus läheduses.Narva-Jõesuu SPA Sanatoorium on tuntud sanatoorse ravi poolest. Pakume erinevaid taastusravivõimalusi lastele ja täiskasvanutele ning terviseuuringute valikut. Kõik raviprotseduurid määratakse meditsiinilise konsultatsiooni käigus.

www.narvajoesuu.ee

Pärnu

Tervis medical Spa hotel

Juba 40 aastat professionaalset kuurortravi pakkunud Tervis ravispaahotell on Eesti suurim, 3-tärnile vastav ravispaa. Lisaks renoveeritud ja tänapäevastele tingimustele vastavale 494 voodikohaga hotellile ootab Teid suur ravikompleks, restoran ja baarid, sauna- ja veekeskus, konverentsikeskus, kultuurikeskus, raamatukogu, ilusalong ja kauplused.Tervis ravispaahotell kostitab Teid professionaalse kuurortravi ja spaalõõgastusega. Põhjalik arsti konsultatsioon aitab meie pakutavate teenuste hulgast teha spetsiaalselt Teile sobivaima valiku. Erinevad tervistavad ja lõõgastavad paketid võimaldavad nii pikemat kui lühiajalisemat aktiivset puhkust.

www.spatervis.ee

Toila

Toila SPA

Toila sanatoorium asub vaid paaritunnise autosõidu kaugusel nii Tallinnast kui ka Peterburist, tuntud Toila-Oru pargi vahetus läheduses.Tänu asukohale Soome lahe kaldal kõrgel pankrannikul ja männimetsa naabrusele, on siinse õhu koostis ja toime iseäranis tervendav. Seepärast on Toila juba sajandeid olnud nii Eesti kui ka Venemaa loomeinimeste meelispuhkepaigaks. Tartu ülikooli teadlased tunnustasid juba 19. saj lõpul Toilat kui õhukuurorti.

www.toilaspa.ee

Põlva

värska spa aqua center hotel värska estonia

Värska Sanatoorium on Eestis ainulaadne oma raviarsenali poolest. Sanatoorium pakub turgutust looduslike vahenditega – Lämmijärvest saadava magevee ravimuda ja sügavalt maapõuest ammutatava kuulsa Värska mineraalveega. Magevee ravimuda on orgaaniliste ainete poolest kümme korda rikkalikum kui meremuda ja sisaldab palju väävelvesinikku.

Lisaks ravimudale ja mineraalveele on klientidel võimalik saada elektri-, parafiin- ja soolaravi, erinevaid massaaže, füsioteraapiat, ravivõimlemist ning palju muud tervendavat. Protseduurid toimuvad asjatundjate  valvsa pilgu all. Professionaalne, kogenud ja hoolitsev personal tagab klientidele turvalisuse.

Värskas on palju sellist, mis teeb selle paiga ainulaadseks. Värska Sanatooriumi külastajad on pea alati lummatud imekaunist Setumaa loodusest, mida saab imetleda ka hubaste tubade akendest. Võrratu männimetsaõhk ja nauditavad jalutuskäigud metsas või järve ääres garanteerivad teile hea isu ja kosutava une.

www.spavarska.ee

Reisipäring