kipr_glav_5-2

   

01.05 – 29.05

Päikeseline ja maaliline Vahemere saar Küpros on iidsetest aegades peale tuntud suurepärase kuurordina. Kreeka legendide kohaselt asub justnimelt siin armastus- ja ilujumalanna Aphrodite sünnikoht. Puhkus Küprosel kingib oma külastajale tervist, ilu ja imelist meeleolu. Saare väikese pindala kompensatsiooniks on erinevatest ajastutest pärit rohkearvulised vaatamisväärtused muinasajast kuni antiikajani ning hiliskeskajast uusajani. Külalislahkuse traditsioonid on Küprosel erakordselt tugevalt juurdunud. Esmaklassilised hotellid, kärarikkad meelelahutuskeskused, oivalised veepargid, maalilised rannad ja mägikuurordid muudavad Küprose tõmbemagnetiks. Viisavaba ligipääs lennujaamade kaudu, lähedus Eestile ning aprillist oktoobrini kestev kuurorthooaeg lubavad veeta Küprosel mitte üksnes pikka puhkust ent ka lühipuhkust pühade võrra pikendatud nädalavahetustel.

Arvatakse, et Küprose saare idarannikul asuv liivaste randadega Ayia Napa kuurort on saanud oma nime Veneetsia Ayia kiriku järgi. Pikka aega teati paika rahuliku perekuurordina kuid nüüd tuntakse Ayia Napat Rimini ja Ibiza sarnase “peopealinnana”. Kuurort pakub erinevaid veemelahutuse võimalusi, näiteks sukeldumine, surfamine, kanuusõit, kiirpaatidega ujumine.Ayia Napa kuurort asub Cape Greko kuurordist 9 km kaugusel, 50 km Famagustast lõunas.

Larnaka on suuruselt Küprose kolmas linn ning paikneb saare lõunaosas. Linnas asub Küprose tähtsuselt teine sadam ja tuntud lennujaam. Larnakat tuntakse selle ilusa rannikuäärse palmipuudest ümbritsetud allee poolest. Möödujaid meelitavad sinna armsad nurgapoekesed ja õdusad kohvikud.Larnaka on kuulus ka oma ajaloo poolest ja linnas asub mitmeid erinevaid muuseume. Kindlasti tasub Larnakas külastada ainulaadset arheoloogiamuuseumi, Püha Nazareri kirikut, moslemit Hala Sultan Tekke templi ja selle läheduses paiknevat soolajärve.

Limassol on suuruselt teine linn Küprosel, mis tekkis Amafi ja Kourioni külade liitmisel ja kandis algselt nime Nemesos. Linna taamal kõrguvad Triodo mäed rikkalike orgude ja viinapuudega. Limassol on Küprose viinamarjatööstuse keskus. Linna ilmestab 16 km pikkune rannaala, mille ääres paikneb arvukalt restorane,baare ja ööklubisid. Kindlasti tuleb võtta ette jalutuskäik niinimetatud Küprose Rivieral ehk linna jalakäijatetänaval.

 Protaras – suurepärane koht perepuhkuseks. Kaunid lahesopid ja liivarannad loovad privaatse õhustiku. Ühtlasi ei lase Ayia Napa igavleda linnaseikluste huvilistel. Suurem osa hotelle asub otse mere ääres ning supluseks pole vaja pikki jalutuskäike ette võtta. Protarase kaasaegsete hotellide juures on palju apartementide komplekse, mis sobivad suurepäraselt kodust hubasust ning mõningast iseseisvust hindavale reisijale. Protarasest võib sõita koopalosse vaatlema Capo Grecosse, iidsesse käsitöökülla Liopetrisse või Küprose kaasaegsesse pealinna Nicosiasse.

Küprose iidsest pealinnast on täna saanud vaikne ja väärikas maalilise sadamaga kuurortlinn. Kuurort on sobiv pigem heal majanduslikul järjel olevale reisijale puhkuseks ilma lasteta. Siin on palju luksusrestorane, spaa-keskusi, ning Odeoni vanas teatris toimuvad etendused ja kontserdid loovad külastaja ümber iidse Hellase õhustiku. Mitmed antiigi ja bütsantsi ajastu vaatamisväärsused paiknevad Paphoses ning kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse, seega põnevate paikade külastamiseks ei tarvitse pikka reisi ette võtta. Siit tasub külastada Akamasi rahvusparki, kilpkonna farmi, Ayios Neophytose ja Panayia-Chrysoroyiatissa kloostreid ning Aphrodite sünnipaika.

 08.05- 15.05 (7 ööd) Hind al./in.
 Barbara Annex 2* Ayia Napa, söökideta 470 € Päring
Crown Resorts Elamaris 3* Protaras, hommiku-ja õhtusöögid 561 
Päring
Corfu Hotel 3* Paphos, hommiku-ja õhtusöögid 582 € Päring
Florida Hotel 4*Ayia Napa ,hommiku-ja õhtusöögid 738 € Päring
Venus Beach 5* Paphos, kõik hinnas  832 € Päring
Golden Bay Beach 5* Larnaca, hommiku-ja õhtusöögid 1015 € Päring
St.Raphael Resort 5* Paphos, kõik hinnas 1275 € Päring

****Tegemist on näidishindadega, hind sõltub reisi kuupäevast ja vabade kohtade olemasolust.

Reisipäring