Egipet

                                                                                   

Egiptus on rahvarohkemaid riike Aafrikas ja Lähis-Idas. Egiptuse üle 82 miljonis elanikust enamus elab Niiluse jõe orus, kus on enamus haritavast põllumaast. Suured kõrbepiirkonnad on praktiliselt asustamata. Ligikaudu pool kogu Egiptuse elanikkonnast elab linnades, suurimad linnad on Kairo ja Alexandria.
Egiptuses on säilinud võimsa antiikse tsivilisatsiooni ehitised: Giza püramiidid, suur Sfinks, Kuningate Orus vaaraode hauakambrid, suursugused templid Karnakis, Luxoris, Niiluse Läänekaldal, Abu Simbelis, Denderas ja Abydoses.Turismiga seotud aladel töötab ligikaudu 12% elanikkonnast.Egiptuse majandus on üks kõige omapärasemaid kogu Lähis-Idas, kuna turism, põllumajandus, tööstus ning teenindussektor on oma tootlikkuselt pea-aegu võrdsed. Egiptus asub Põhja – Aafrikas ja  piirneb Vahemerega põhjast, Gaza ja Iisraeliga kirdest, Punase Merega idast, Sudaaniga lõunast ja Liibüaga läänest. Egiptus kuulub Lähis – Ida riikide hulka.

Hurghada on Punase mere mandriranniku populaarseim ja mitmekülgseim kuurort, mis koosneb kolmest piirkonnast: Sakkalast, El Daharist ning 5 km pikkusest hotellide, kaupluste, kohvikute ja baaridega tänapäevasest rajoonist Village Road. Kui soovite pärast rannamõnude nautimist jalutada kärarikkal idamaa turul ja arvukates poodides, sobib see kuurort just teile. Hurghadas on hulgaliselt restorane, kohvikuid, ööklubisid.

 08.04 – 15.04 (7 ööd) Hind al./in.
Golden Rose 2+* hommikusöögid  589 € Päring
Pickalbatros Aquapark 4* kõik hinnas 699 € Päring
Titanic Beach SPA & Aquapark 5* kõik hinnas  845 € Päring
Sindbad Club Aqua Hotel 4 * kõik hinnas  719 € Päring

Madinat Makadi on uus, modernne ja õudus kuurortlinn Hurghadast lõunasse jääva lahesopi ääres. Hurghada kesklinnast lahutab Madinat Makadit 25 km ja lennujaamast 30 km. Madinat Makadi on rajatud kaheteistkümne aasta eest ning seda peetakse Egiptuse kuurortide seas tõeliseks pärliks. Madinat Makadis ootab reisijaid nii aktiivne kui ka rahulik puhkus. Siinsed hotellid on uppunud rohelusse.Madinat Makadi on tuntud oma avarate, linnast eemal asuvate liivarandade ja ranna lähedal asuvate korallrahude poolest.

 08.04 – 15.04 (7 ööd)  Hind in./al.
Jaz Aquaviva 5* kõik hinnas  805 € Päring
Jaz Makadina 5*kõik hinnas   875 € Päring
Jaz Makadi Oasis Resort  4+* kõik hinnas  795 € Päring

Makadi Bay on kuulus võrratute liivarandade ja kaunite korallrahude poolest. Makadi Bays on hea sukeldumis-snorgeldamispaik. Selles piirkonnas on ainult 4 ja 5 tärni hotellid, mis sobivad inimestele, kes hindavad mugavat ja rahulikku puhkust.

08.04- 15.04 (7 ööd)  Hind al./in.
Labranda Garden Makadi 4 * kõik hinnas  525 € Päring
Serenity Makadi Beach 5-* kõik hinnas   835 € Päring
Sunrise Select Royal Makadi 5 * kõik hinnas  835 € Päring

Soma Bay kuurort asub Hurghadast 50 km lõunas. See on uus ja paljutõotav turismipiirkond. Varem oli see rannikuala asustamata kõrb. Selle piirkonna “vallutamine” algas 1990.aastal, kui investoreid köitsid siinne puhas meri, võrratud liivarannad, veealuse maailma ilu ja rahu Hurghada kärast. Kuurortpiirkond paistab silma selle poolest, et selle läheduses ei ole asulaid. Seda ümbritseb üksnes kõrb. Baarid, restoranid, kauplused ja ööklubid on vaid hotellides.

08.04-15.04 (7 ööd)  Hind al./in.
Carribean World Soma Bay 5* kõik hinnas   829 € Päring
Movenpick Resort Soma Bay 4* kõik hinnas  895 € Päring
Sentido Palm Royale Soma Bay 5 * kõik hinnas   919 € Päring

Hurghadast 25 km kaugusel põhjas, 10 km pikkusel rannaribal asuvat El Gounat peetakse kõige moodsamaks, elegantsemaks ja modernsemaks kuurodiks tervel Punase mere rannikul. Seda kutsutakse Punase mere Veneetsiaks. Puhkajaid võluvad siin tehiskanalid, laguunid, lahesopid ning rohetavad ja õitsevad taimed. Lisaks 14 hotellile ja 2 sadamale on El Gounas ka 300 privaatset villat ja kortetit. El Gouna hotellidele on iseloomulik omapärane stiil – peamiselt on siin madalad suvilatüüpi hotellid, mis on üksteisega sildade kaudu ühenduses.

 05.04 – 12.04 (7 ööd) Hind al./in.
Panorama Bungalow Resort El Gouna 4* kõik hinnas  721 € Päring
Sheraton Miramar Resort 5*kõik hinnas   825 € Päring
The Three Corners Rihana Resort 4* kõik hinnas  747 € Päring

****Tegemist on näidishindadega, hind sõltub reisi kuupäevast ja vabade kohtade olemasolust.

Reisipäring