Egipet

                                                                                   

Egiptus on rahvarohkemaid riike Aafrikas ja Lähis-Idas. Egiptuse üle 82 miljonis elanikust enamus elab Niiluse jõe orus, kus on enamus haritavast põllumaast. Suured kõrbepiirkonnad on praktiliselt asustamata. Ligikaudu pool kogu Egiptuse elanikkonnast elab linnades, suurimad linnad on Kairo ja Alexandria.
Egiptuses on säilinud võimsa antiikse tsivilisatsiooni ehitised: Giza püramiidid, suur Sfinks, Kuningate Orus vaaraode hauakambrid, suursugused templid Karnakis, Luxoris, Niiluse Läänekaldal, Abu Simbelis, Denderas ja Abydoses.Turismiga seotud aladel töötab ligikaudu 12% elanikkonnast.Egiptuse majandus on üks kõige omapärasemaid kogu Lähis-Idas, kuna turism, põllumajandus, tööstus ning teenindussektor on oma tootlikkuselt pea-aegu võrdsed. Egiptus asub Põhja – Aafrikas ja  piirneb Vahemerega põhjast, Gaza ja Iisraeliga kirdest, Punase Merega idast, Sudaaniga lõunast ja Liibüaga läänest. Egiptus kuulub Lähis – Ida riikide hulka.

Hurghada on Punase mere mandriranniku populaarseim ja mitmekülgseim kuurort, mis koosneb kolmest piirkonnast: Sakkalast, El Daharist ning 5 km pikkusest hotellide, kaupluste, kohvikute ja baaridega tänapäevasest rajoonist Village Road. Kui soovite pärast rannamõnude nautimist jalutada kärarikkal idamaa turul ja arvukates poodides, sobib see kuurort just teile. Hurghadas on hulgaliselt restorane, kohvikuid, ööklubisid.

Madinat Makadi on uus, modernne ja õudus kuurortlinn Hurghadast lõunasse jääva lahesopi ääres. Hurghada kesklinnast lahutab Madinat Makadit 25 km ja lennujaamast 30 km. Madinat Makadi on rajatud kaheteistkümne aasta eest ning seda peetakse Egiptuse kuurortide seas tõeliseks pärliks. Madinat Makadis ootab reisijaid nii aktiivne kui ka rahulik puhkus. Siinsed hotellid on uppunud rohelusse.Madinat Makadi on tuntud oma avarate, linnast eemal asuvate liivarandade ja ranna lähedal asuvate korallrahude poolest.

Makadi Bay on kuulus võrratute liivarandade ja kaunite korallrahude poolest. Makadi Bays on hea sukeldumis-snorgeldamispaik. Selles piirkonnas on ainult 4 ja 5 tärni hotellid, mis sobivad inimestele, kes hindavad mugavat ja rahulikku puhkust.

Soma Bay kuurort asub Hurghadast 50 km lõunas. See on uus ja paljutõotav turismipiirkond. Varem oli see rannikuala asustamata kõrb. Selle piirkonna “vallutamine” algas 1990.aastal, kui investoreid köitsid siinne puhas meri, võrratud liivarannad, veealuse maailma ilu ja rahu Hurghada kärast. Kuurortpiirkond paistab silma selle poolest, et selle läheduses ei ole asulaid. Seda ümbritseb üksnes kõrb. Baarid, restoranid, kauplused ja ööklubid on vaid hotellides.

Hurghadast 25 km kaugusel põhjas, 10 km pikkusel rannaribal asuvat El Gounat peetakse kõige moodsamaks, elegantsemaks ja modernsemaks kuurodiks tervel Punase mere rannikul. Seda kutsutakse Punase mere Veneetsiaks. Puhkajaid võluvad siin tehiskanalid, laguunid, lahesopid ning rohetavad ja õitsevad taimed. Lisaks 14 hotellile ja 2 sadamale on El Gounas ka 300 privaatset villat ja kortetit. El Gouna hotellidele on iseloomulik omapärane stiil – peamiselt on siin madalad suvilatüüpi hotellid, mis on üksteisega sildade kaudu ühenduses.

 

Reisipäring