Bulgaria_1

 

14.05 – 23.09

Euroopa kaguosas, Balkani poolsaarel paiknev Bulgaaria piirneb 5 riigiga. Põhjanaaber on Rumeenia, lõunanaabrid on Türgi ja Kreeka, läänenaabrid aga Serbia ja Makedoonia vabariik. Bulgaaria idapiiri ääristab koguni 378 km ulatuses Musta mere rand. Musta meri on puhas, rahulik ja mitte kuigi sügav. Selle soolasisaldus on koguni kaks korda väiksem kui Vahemere oma ning meres ei ela röövkalu. Enam kui pool Bulgaarist ja tervel Balkani poolsaarel. Alpi mäestikud Rila ja Pirin on kõrgeimad Bulgaarias ja tervel Balkani poolsaarel. Kõrgeim tipp Balkanil on Rila mäestikus Musala. Mäed ja tasandlikud asuvad peamiselt riigi kaguosas – Musta mere ümbruses idas ja põhjas Doonau kallastel.Bulgaaria keskvöötmeline kliima läheb riigi kesk- ja põhjaosas merelisest üle mandriliseks. Talvel sajab lund, suve esimesel poolel võib sadada vihma. Riigi pehmet kliimat mõjutavad Vahemeri ja Must meri. Parim aeg Bulgaarias puhkamiseks on maist septembrini. Suvel on siin harva väljakanatamatult palav – õhutemperatuur jääb vahemikku 25-31°C, keskmine veetemperatuur on 25°C. Mägistes paikades langeb õhutemperatuur õhtuti viie kraadi võrra madalamale kui ülejäänud Bulgaarias. Öine õhutemperatuur jääb vahemikku 16-19°C. Talved on Bulgaarias pigem külmad ja lumerikkad.

Kuldsed liivad on Musta mere rannikul, Varnast 18 km põhja poole asuv kuurordikompleks, kus kohalikud elanikud ei ela. Rannikujoon on umbes 4 km, laius on kohati kuni 100 m. Luksuslik park, kus puude jahedus koos ilusa rannaliivaga loovad unikaalset puhkuseatmosfääri. See ilus looduslik park on tekkinud ilma inimeste sekkumiseta. Kuldsed Liivad on üks üheksast Bulgaaria kuurordist, mis on saanud autasu „Sinine lipp” ökoloogiliselt puhaste randade eest.  Merevesi on selge ja puhas.Kuurordil on mineraalvee raviallikad, mis kinkivad teile tervist ja ilu kogu aasta vältel. Kuldsete liivadel on unikaalne loodus kaasaegsete hotellide ja laia meelelahutuste valikuga – kõik see on loob eeldused, et teie puhkus oleks mugav, meeldiv ja unustamatu! Kuldsed liivad on ideaalne noorte kuurort! Teid ootab suur valik ööklubisid, diskosid ning baare, milles on rahvuslikud toidud ning erinevad meelelahutuse programmid.

Albena asub Musta mere imekauni lahe ääres ja teda peetakse üheks modernsemaks Bulgaaria kuurordiks. Kuurort omab sinilipu sertifikaati, seega rannad ja merevesi on väga puhtad. Ka õhk Albena kuurordis on väga puhas. Turismi infrastruktuur on selles kuurordis kiiresti arenev. Albena on sobilik rahulikuks perepuhkuseks ja ka spordiharrastajatele. Samuti on kuurort hinnatud ööelu nautivate puhkajate seas. Albenas on Bulgaaria kõige laiemad kuldse liivaga rannad, mille laius ulatub 200-300 meetrini. Need rannad ei ole kunagi ülerahvastatud.

Bulgaaria pehme kliima, hea ökoloogia, laiad kuldsed rannad, liivaluited ning soe võluv meri juba mitmendat aastat tõmbavad turiste kogu Euroopast. Päikese Rand  on suurim mere ranniku kuurordikompleks. See on hindamatu leid aktiivset puhkust nautivatele reisijatele, kellele meeldivad eredad eluvärvid ja õrn hellitav päike. Üle 120 eri klassifikatsiooniga hotelli, mis asuvad mererannikul või roheliste parkide ümbruses teevad Päikese Rannast imelise oaasi! Te võite külastada erinevaid restorane, rahvaluule programmidega taverne, maitsta rahvuslikku toitu, nautides kulinaaria meistriteoseid. Ägedate tunnete armastajail on siin mille üle rõõmustada: neid võluvad veesuusad, langevarjud, jahid, surfing, ratsutamine ning teised võimalused suurepäraselt ja meeldivalt aega veeta. Selle kuurordi ööelu rõõmustab teid oma dünaamikaga: ööklubid, kasiinod, varjeteebaarid, diskod ja palju muud. Te saate nautida puhaste mineraalsooladega rikkast merd, sooja merebriisi ja kuldset liiva.

Kuurordikompleks St. Konstantin ja Jelena  asub Bulgaaria Riviera põhjaosas, umbes 10 km kaugusel Varnast. Kuurort asub ilusa pargi vahel. Siin teid veetlevad väikesed vaiksed lahed nind rohelusse uputud mineraalveeallikad.St Constantine ja Elena” – on esimene Bulgaaria Musta mereäärane kuurort. Ta asub ilusas looduslikkus piirkonnas. Kogu kompleks on kaetud metsaga. Rannarajooni pikkus rohkem, kui 3,5 km. St. Konstantinis on palju modernseid hotelle, spordi-, tervise- ja taastusravikeskuseid ning kauneid jahisadamaid. St.Konstantini tasub külastada mitmel põhjusel – erilise kliima, maheda meretuule, jaheda ja värskendava õhu, saja-aastaste viigipuude, küpressi- ja pärnalõhna ning arvukate mineraalveeallikate pärast.Õhtuti kutsuvad mitmesugused restoranid turiste maitsvaid rahvusroogi mekkima või folklooriprogramme jälgima.

Obzor jääb Varnast 60 km lõuna ning Burgasest 65 km põhja poole. Linna rajasid kreeka kolonistid ja seda tunti Heliopolise nime all. Hiljem sai Heliopolisest kuulus roomlaste kindluslinn. Tänapäeval on Obzor populaarne Musta mere kuurort, mis on tuntud just oma laia peene liivaga ranna poolest. Selles õdusas kuurordis on elav ja kirev kesklinn, mille restoranid pakuvad oma külastajatele maitsvaid rahvusköögi roogasid.

Väike kuurort Pomorie asub kitsal poolsaarel, mida ühelt poolt uhuvad Musta mere lained ja teiselt poolt Pomorie järv. Pomorie kuurort asub umbes 20 km kaugusel Burgasest ja 18 km kaugusel Nessebari vanalinnast. Pomorie on ümbritsetud viinamarjaistanduste ja aedadega. Siit võid leida 7 kilomeetri pikkuseid randu, hubaseid hotelle, kohvikuid, restorane ning veelõbustusi – kõike seda, mis garanteerivad sulle toreda puhkuse.

Nessebari kuurort asub 2 km kaugusel vanast Nessebarist ja 1.5 km kaugusel uuest Nessebaris. Sunny Beachilt on kuurordisse 6 km.Puhkajaid meelitab siia imepärane liivarand ning mugavad kõrge kategooria hotellid, mis pakuvad oma külastajatele erinevaid teenuseid. Kuurort sobib puhkamiseks eelkõige peredele.Linna on mugav külastada kohaliku transpordiga või jala. Maaliline Nessebari linn on lisatud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjadesse. Linn meelitab autentse õhkkonnaga kõiki külastajaid.

 04.07 – 11.07 (7 ööd) Hind al./in.
Tia Maria 3*  hommikusöögid 459 € Päring
Gladiola 3* kõik hinnas 639  Päring
Diamond 4* kõik hinnas 595  Päring
Bonita 3* hommikusöögid 449 € Päring
Luna 4*-  hommiku-ja õhtusöögid+ 583  Päring
Estreya Palace/Estreya Residence  4* hommiku-ja õhtusöögid+ 509  Päring
Penelopa Palace 4*  hommikusöögid 655  Päring
Malibu 4*  kõik hinnas  769 € Päring
 Flamingo Grand 5* hommiku-ja õhtusöögid 805  Päring
Dolphin Marina 4* kõik hinnas 737 € Päring

****Tegemist on näidishindadega, hind sõltub reisi kuupäevast ja vabade kohtade olemasolust.

Reisipäring